Home Poleć znajomemu dodaj do ulubionych

Strzeż się toksycznych

Toksyczny człowiek to ktoś, kto uprzykrza ci życie, pozbawia cię poczucia własnej wartości, nie wspiera cię, nie zachęca do rozwoju, nie życzy ci dobrze, nie cieszy się z twoich sukcesów. Toksyczni ludzie gaszą wszelki entuzjazm, a widzą w tobie tylko wady.

 

Są pełni zazdrości, zawiści i cierpią, gdy patrzą na twoje sukcesy. Toksyczną osobą może być każdy. Bez znaczenia jest wiek, wykształcenie, religia czy dziedzictwo kulturowe. Również iloraz inteligencji nie odgrywa tu roli, bo toksyczny człowiek może być geniuszem.
Toksyczni ludzie mogą pojawić się w każdej sferze naszego życia: w rodzinie, pracy, wśród znajomych. Niektórzy okażą ci wrogość wprost, inni będą działać za twoimi plecami.

Każdy z nas ma inną wrażliwość, dlatego też w różny sposób reagujemy na obecność osób toksycznych. Najczęściej obserwowane zmiany w organizmie to: przyspieszone bicie serca, krew pulsująca w skroniach, czerwienienie twarzy, płytki i urywany oddech. Już samo myślenie o kimś, kto jest do nas wrogo nastawiony, może powodować bóle żołądka, zaburzenia łaknienia, prowadzić do chorób serca.

Dlatego niezwykle ważna jest umiejętność radzenia sobie z osobami toksycznymi, zmierzająca do rozładowania napięcia, które w nas powstało. Doskonałym, acz niedocenianym, sposobem na to jest kontrolowane oddychanie z zatrzymaniem powietrza w płucach. Technika ta chroni przed rozdrażnieniem, powstrzymuje przed powiedzeniem jakiegoś głupstwa, daje kilka sekund do namysłu.


Nie zaszkodzi posłużyć się dowcipem w celu poprawienia swego humoru. Autorka książki "Toksyczni ludzie" Lillian Glass podaje wręcz przykłady zabawnych, niezbyt obraźliwych ripost, którymi można się posłużyć w kontakcie z osobą, która nas obraża. Np.: "Cokolwiek cię gryzie, musi cierpieć na niestrawność", " Nie zamierzam wdawać się z tobą w pojedynek na inteligencję. Nigdy nie atakuję bezbronnego", "Czy nigdy nie męczy cię własne towarzystwo?", "Czy to co słyszę, to bicie twojego serca, czy tykanie bomby zegarowej?", "Chyba nie powinienem cię prosić, byś zachowywał się jak człowiek. Wiem, że nie potrafisz udawać", "Masz wspaniałą osobowość, ale niezbyt odpowiednią dla człowieka", ,"Mów - żebym wiedział, że nie myślisz".


Jeśli nie jesteś w stanie wymyślić na poczekaniu dowcipnej i ciętej riposty, po prostu śmiało powiedz atakującej cię osobie, jak odbierasz jej słowa i postępowanie. Dasz tym samym do zrozumienia, że przejrzałeś grę przeciwnika, a jednocześnie nie czynisz z siebie ofiary. Taka otwarta postawa sprawi, że inni będą czuć do ciebie respekt i ty sam poczujesz się bardziej wartościowy.
Choć uczono nas, że gniew, wrzask, okazywanie złości jest nie na miejscu, to jednak zdarzają się sytuacje, że musimy krzyczeć, bo to jedyny sposób, by nas usłyszano. Zdarzają się sytuacje, gdy tylko używając nieprzyzwoitych słów możemy rozładować gniew. W kulturalnym towarzystwie pewne słowa są niedopuszczalne, ale czasem są to jedyne słowa, które toksyczny człowiek jest w stanie usłyszeć, gdyż brutalnie otwierają mu uszy. Jeszcze innych sposobem, zarezerwowanym wyłącznie dla osób wyjątkowo toksycznych, jest całkowite odcięcie się od takich ludzi. Odsuwamy się od nich i nie dbamy o to, co się z nimi dzieje. Po prostu usuwamy je ze swego życia i nigdy nie oglądamy się za siebie.

Co ciekawe, człowiek działający toksycznie na ciebie, nie zawsze jest toksyczny dla innych. To, jakie cechy osobowościowe uznamy za toksyczne, zależy od indywidualnych preferencji. Dla jednych będzie to samolubność, arogancja, dwulicowość, dla innych małomówność czy porywczość. Dlatego nie należy nigdy przyjmować negatywnych opinii o drugim człowieku jako faktów. To, że ktoś danej osoby nie lubi, nie znaczy, że ty jej nie polubisz. Może się zdarzyć, że osoba przez innych uważana za toksyczną, stanie się twoim najlepszym przyjacielem.

Warto sobie uświadomić, że zawsze znajdą się ludzie, którzy mogą nas nie tolerować. Najważniejsze jest to, byśmy kochali i akceptowali siebie takimi, jakimi jesteśmy, bez względu na to, co mówią o nas inni. Jeśli pogodzimy się z myślą, że nie każdemu przypadniemy do gustu i że my sami nie jesteśmy w stanie polubić każdego, o wiele łatwiej będzie nam poradzić sobie z toksycznymi ludźmi, których spotkamy w życiu.

Tekst powstał na podstawie książki Lillian Glass pt. "Toksyczni ludzie" .


~
 
2019-04-08 19:57:57

Hi guys Just wanted to congratulate you on publishing such an awesome article inside the Peaches and Screams UK Lingerie section. Could I ask you how you have managed to publish your article there as I would like to publish an article of mine there too. I look forward to hearing from you and a massive congrats yet again. Regards Maria https://wowitloveithaveit.com/

~VCbGPxdinUiJFMUYVPw
 
2018-08-12 22:48:35

ikRafo Major thanks for the post.Thanks Again. Cool.

~
 
2018-03-31 14:58:45

89 Phillip Supernaw Jersey site is the best site to buy where can i buy cheap jerseys! A complete selection of American football jerseys, Cheap Authentic hockey Jersey and baseball.

~Konrad
 
2018-03-15 16:47:10

Muszę przyznać, że opisany problem został świetnie oddany w barwach neutralności opowiadającego o tym temacie - czegoś takiego właśnie szukałem. Kawał dobrej roboty. Pozdrawiam :D

~
 
2018-03-05 02:30:06

Gift for yourself cheap authentic hockey jerseys from china,price favorite and easy exchange or refund,come store: cheap jerseys walmart

~
 
2018-02-21 13:23:03

Who do you want to gift for Wholesale Bengals Jerseys? Get value into the page: Wholesale Bengals Jerseys

~
 
2018-02-18 16:47:10

wholesale bike jerseys Amazon Shopper online retail,with link: china soccer jerseys

~
 
2018-02-17 19:49:15

Who do you want to gift for https://goo.gl/5UxT3d? Get value into the page: Wholesale Seattle Seahawks Jerseys

~
 
2018-02-07 23:38:23

What is size of tuxedo hockey jersey may have? Know more about here - Wholesale San Francisco 49ers Jerseys

~
 
2018-02-07 16:06:03

Free shipping site of all cheap Kevin Dodd jerseys products,more items bigger discount,hurry to collect cheap Byron Jones jerseys

~
 
2018-01-15 09:18:10

I was able to find good advice from your blog articles.2

~
 
2017-12-10 19:57:51

I am cheap authentic nfl jerseys from china supplier online, take coupon code here: authentic football jerseys cheap

~
 
2017-12-10 00:11:32

Ebay same style authentic stitched nfl jerseys wholesale to offer. Online free shipping - nfl football jerseys cheap

~
 
2017-12-05 22:40:39

What is size of cheap jerseys nfl draft may have? Know more about here - wholesale jerseys

~
 
2017-12-04 16:25:07

Great place to order custom nba jerseys wholesale by Paypal. Outlet

~
 
2017-11-20 21:07:31

authentic nfl jerseys wholesale Amazon Shopper online retail,with link: authentic wholesale jerseys

~
 
2017-11-20 05:46:54

What is size of wholesale Brandon Carr jerseys may have? Know more about here - Cheap Nike Seahawks 24 Marshawn Lynch Black Womens NFL Fashion Game Jersey

~
 
2017-11-19 09:22:06

cheapest rugby shirts Amazon Shopper online retail,with link: bootleg nfl jerseys

~
 
2017-11-15 04:40:09

Wow that was unusual. I just wrote an extremely long comment but after I clicked submit my comment didn't show up. Grrrr... well I'm not writing all that over again. Anyways, just wanted to say wonderful blog!cheap jerseys

~
 
2017-11-14 23:01:34

Who do you want to gift for cheap tickets to new jersey? Get value into the page: Cheap Jerseys


str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  3

  Dodaj komentarz:

ksywka
treść

 

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl