Home Poleć znajomemu dodaj do ulubionych

Młodzi i film

Już jutro pierwszy dzień  29. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „MŁODZI i FILM”.

Festiwal odbędzie się w dniach 14-18 września. Od czterech lat ma krajową formułę. Prezentuje dwa konkursy polskich debiutów: pełnometrażowych fabuł i krótkometrażowych filmów fabularnych, animowanych i dokumentalnych. Ocenia je Jury składające się z autorytetów w dziedzinie filmu, kultury i sztuki. Każdy pokaz kończą dyskusje „Szczerość za szczerość” prowadzone przez młodych krytyków. Program Festiwalu uzupełniają pokazy specjalne, koncerty i debaty o młodej kinematografii. Wszystko to w dwóch kinach: Kryterium i Alternatywa oraz w innych obiektach festiwalowych. Od lat 70-tych Koszalin to pierwsze miejsce konfrontacji debiutów i ich twórców z publicznością. Tam debiutowali: Krzysztof Kieślowski, Agnieszka Holland i Krzysztof Zanussi, a ostatnio Xawery Żuławski, Łukasz Palkowski, Katarzyna Rosłaniec i Marcin Wrona.

Do konkursu pełnometrażowego wybrano 14 debiutów fabularnych.  Do konkursu krótkich metraży zgłoszono ponad 200 filmów. Były to fabuły, animacje i dokumenty, z ASP, PWSFTViT, WRiTv Uniwersytetu Śląskiego, Warszawskiej Szkoły Filmowej, Akademii Filmu i Telewizji, Szkoły Wajdy oraz Studia Munka przy SFP, a także zrealizowane przez niezależnych producentów.

Koszalin znany jest od lat ze swojego dobrego programu muzycznych imprez towarzyszących. W tym roku na scenie festiwalowej zaprezentują najciekawsze polskie młode grupy muzyczne, mi.in Dick4Dick, Łąki Łan, Raz Dwa Trzy.


  Czekamy na Twoją opinię.
  Dodaj komentarz:

ksywka
treść

 
Więcej artykułów w tej kategorii

  RAPKON

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl