Home Poleć znajomemu dodaj do ulubionych

Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach

Jeszcze do środy można przysłać swoje zgłoszenie do projektu „Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach. Młodzi ludzie we współpracy z bibliotekarzami przeprowadzą kulturalną rewolucję w swoich miejscowościach! Zrealizują koncerty, przeglądy teatralne, happeningi, kluby filmowe, warsztaty fotograficzne, dizajnerskie, instrumentalne, cyrkowe i wiele innych – na co dzień nie spotykanych – wydarzeń.

Na czym to polega?

Warsztaty w Warszawie – pozwolą uczestnikom dowiedzieć się jak pomysł na działania zamienić w realny projekt. Pomogą w tym spotkania z doświadczonymi artystami, twórcami, animatorami, menedżerami kultury i dziennikarzami.

Konkurs dotacyjny – szansa na zdobycie pieniądze na projekt (do 2700 zł).

Współpraca z lokalną biblioteką – od momentu zgłoszenia do zakończenia projektu młody menedżer działa we współpracy z bibliotekarką/bibliotekarzem.

Wsparcie podczas realizacji działań – stały kontakt z organizatorkami; odwiedziny doświadczonych instruktorów – Latających Animatorów Kultury; e-Akademia (czyli strona internetowa z niezbędnikiem pełnym pomocnych artykułów, scenariuszy i wywiadów); wizyty studyjne (czyli wzajemne odwiedziny młodych menedżerów kultury).

 

Kto może wziąć udział w projekcie?

Do udziału w projekcie zapraszamy dwuosobowe Zespoły z gmin, które biorą udział w Programie Rozwoju Bibliotek. (mapa gmin dostępna jest tutaj: http://biblioteki.org/pl/o_programie/uczestnicy)

Zespół tworzą:

- młody mieszkaniec gminy (osoba w wieku 15-25 lat),

- bibliotekarz lub bibliotekarka z miejscowej biblioteki.

 

Jak się zgłosić?

- młody menedżer/menedżerka wypełnia Formularz Zgłoszeniowy dostępny pod adresem: www.mmk.e.org.pl

- bibliotekarz/bibliotekarka wypełnia Formularz Zgłoszeniowy dostępny pod adresem: www.biblioteki.org.pl/pl/panel_biblioteki

…wypełnienie Formularzy przez obie osoby oznacza zgłoszenie Zespołu do programu.

 

Więcej informacji na stronie www.mmk.e.org.pl

Projekt jest realizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.


  Czekamy na Twoją opinię.
  Dodaj komentarz:

ksywka
treść

 
Więcej artykułów w tej kategorii

  RAPKON

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl