Home Poleć znajomemu dodaj do ulubionych

Czas na Imagine Cup 2011!

Trwa rejestracja do tegorocznej edycji największego na świecie konkursu technologicznego dla studentów – Microsoft Imagine Cup 2011. Finały światowe dziewiątej już edycji konkursu odbędą się w lipcu 2011 roku w Nowym Jorku (USA).

Do poprzedniej edycji Imagine Cup zgłosiło się blisko 3500 studentów z polskich uczelni, którzy mieli okazję zademonstrować swoją kreatywność, talent oraz umiejętność pracy w grupie. Każdy ma szanse wziąć udział w tym wyjątkowym konkursie – doświadczyć jego niezwykłej atmosfery i zawalczyć o najwyższe nagrody. Wszyscy zainteresowani konkursem mogą już przystąpić do rejestracji, która jest prowadzona za pośrednictwem specjalnej strony internetowej – www.imaginecup.pl.

Dziewiąta edycja konkursu Imagine Cup, którego światowe finały odbędą się w Nowym Jorku, obejmuje pięć kategorii głównych:

  • Projektowanie Oprogramowania (Software Design), w której należy stworzyć aplikację wykorzystując do tego między innymi technologie .Net Framework, Silverlight i możliwości Windows Azure czy Windows Phone 7. Zwycięska drużyna odbierze czek na sumę 25 000 dolarów.
  • Projektowanie Systemów Wbudowanych (Embedded Development), w której zespoły mają za zadanie opracowanie rozwiązania w oparciu o Windows Embedded Compact 7. Główna nagroda za zajęcie pierwszego miejsca to 25 000 dolarów.
  • Projektowanie Gier (Game Design), której celem jest stworzenie gry. Studenci mogą wybrać jedną z platform, takich jak komputer PC, konsola Xbox 360, przeglądarka internetowa oraz telefon komórkowy. Główna nagroda w tej kategorii wynosi 8 000 dolarów.
  • Media Cyfrowe (Digital Media), gdzie maksymalnie dwuosobowe zespoły muszą stworzyć film internetowy poruszający tematykę tegorocznego przesłania Imagine Cup.
  • Technologie Informatyczne (IT Challenge), sprawdzające wiedzę i praktyczne umiejętności studentów pod względem tworzenia, wdrażania i nadzorowania systemów IT, które będą wydajne, funkcjonalne, stabilne i bezpieczne.

Wzorem poprzednich edycji Imagine Cup, również i ta odbędzie się pod hasłem: „Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości”

Od trzech lat krajowa edycja Imagine Cup jest organizowana w ścisłej współpracy z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie i pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki.

Więcej informacji o konkursie Imagine Cup można uzyskać na stronie www.imaginecup.pl.


  Czekamy na Twoją opinię.
  Dodaj komentarz:

ksywka
treść

 
Więcej artykułów w tej kategorii

  RAPKON

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl