Home Poleć znajomemu dodaj do ulubionych

Pola nadziei

Studenci architektury krajobrazu i pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego wezmę udział w akcji sadzenia żonkili na terenie Obserwatorium Agro- i Hydrometeorologii na Swojcu. Odbywa się ona w ramach międzynarodowego programu „Pola Nadziei”, realizowanego przez hospicja, a wrocławski Uniwersytet Przyrodniczy jest jedyną uczelnią w mieście, która przyłączyła się do akcji i udostępniła swoje pole do zasadzenia 10 tysięcy cebulek.

Akcja „Pola Nadziei” polega na tym, że jesienią sadzi się cebulki żonkili, a na wiosnę zrywa kwiaty i rozdaje podczas kwest na rzecz hospicjów. Jest ona organizowana po raz pierwszy we Wrocławiu i od początku października były w nią włączone dzieci ze szkół podstawowych. Jej zakończenie i zasadzenie 10 tysięcy cebulek zaplanowano na przyszły wtorek.

Z propozycją udostępnienia terenu dla zasadzenia cebulek żonkili do pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego zwróciła się Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci oraz Biuro Promocji Wrocławia. Prof. Andrzej Żyromski z Zakładu Agro- i Hydrometeorologii odpowiedział pozytywnie i tym samym Uniwersytet Przyrodniczy –­ jako jedyna wrocławska uczelnia – włączył się w tę szlachetną akcję.

 

„Pola Nadziei” to międzynarodowy program, zapoczątkowany przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Zadaniem kampanii jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów, lecz także propagowanie bezinteresownej pomocy. Szerzenie idei hospicyjnej, mówienie o potrzebie i możliwościach opieki nad chorymi ma uwrażliwić społeczeństwo, zwłaszcza młodzież, przypominając o chorych i cierpiących. W Krakowie wszystkie wyższe uczelnie uczestniczą w kampanii „Pola Nadziei”.
  Czekamy na Twoją opinię.
  Dodaj komentarz:

ksywka
treść

 
Więcej artykułów w tej kategorii

  RAPKON

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl