Home Poleć znajomemu dodaj do ulubionych

Jak radzić sobie z "dołem"?

Znowu masz „doła”? Chce Ci się ryczeć? Siadły Ci baterie i życie Cię przytłacza? Jeśli nie radzisz sobie z tym i nie chcesz zadręczać swoich bliskich, dołącz do Strefy Młodzieży SWPS w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Katowicach i Poznaniu.

„Czy deprecha oznacza depresję? Kiedy lęk staje się nie do zniesienia?” to hasło przewodnie kolejnego interaktywnego spotkania adresowanego do młodych ludzi z całej Polski. Prowadzi je duet: Małgorzata Ohme, psycholog rozwojowy, oraz Michał Pozdał, trener młodzieży, wykładowcy Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Tym razem trenerzy podpowiedzą, jak radzić sobie z „dołem”, wspólnie z młodzieżą zastanowią się nad stereotypem osoby chorej psychicznie, wskażą, gdzie szukać pomocy w razie problemów.

Spotkanie „Czy deprecha oznacza depresję? Kiedy lęk staje się nie do zniesienia?”, organizowane w ramach Strefy Młodzieży SWPS, odbędzie się w warszawskiej siedzibie uczelni (4 listopada) oraz na wydziałach zamiejscowych w Katowicach (5 listopada), Poznaniu (17 listopada) i Sopocie (26 listopada). Uwaga – dorosłym wstęp wzbroniony. Wydarzenie jest przeznaczone wyłącznie dla nastolatków.

 

– Coraz więcej nastolatków choruje na depresję i inne zaburzenia psychiczne związane z nastrojem. Okres dojrzewania wiąże się z różnymi trudnościami, dołami, burzami hormonów. – tłumaczy Michał Pozdał i dodaje: – Czasami jest to jednak coś więcej niż „tylko” dół. Zdarza się, że młoda osoba nie reaguje na zwyczajne pocieszenia, nie może wstać rano z łóżka. Chcemy uwrażliwić młodzież na ten problem, aby wiedzieli, jak go dostrzec u swoich kolegów. Chcielibyśmy im pokazać, że choroby psychiczne się zdarzają i że można z nimi żyć. Tak jak z chorym zębem idziemy do lekarza, tak z chorobą psychiczną możemy się zwrócić o pomoc do psychologa.

 

Strefa Młodzieży SWPS

„Czy deprecha oznacza depresję? Kiedy lęk staje się nie do zniesienia”

  • SWPS Warszawa (ul. Chodakowska 19/31), 4.11.2010 r. (czwartek), godz. 10.00-11.30
  • SWPS Sopot (ul. Polna 16/20), 26.11.2010 r. (piątek), godz. 13.00-14.30
  • SWPS Poznań (ul. gen. T. Kutrzeby 10), 17.11.2010 r. (środa), godz. 16.00-17.30
  • SWPS Katowice (ul Kossutha 9), 5.11.2010 r. (piątek), godz. 13-14.30

 

Zapisy indywidualne i grupowe:

 

Strefa Młodzieży SWPS to nowatorskie przedsięwzięcie edukacyjne, którego celem jest wspieranie rozwoju młodych ludzi w wieku licealnym. Program Strefy Młodzieży obejmuje cykl bezpłatnych spotkań i warsztatów ogólnorozwojowych, a także dotyczących tematów trudnych i związanych z wiekiem dorastania. Przedsięwzięcie jest realizowane w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, a także w wydziałach zamiejscowych uczelni we Wrocławiu, Sopocie i Katowicach przez cały rok szkolny. Szczegółowe informacje i harmonogram Strefy Młodzieży SWPS: www.swps.pl.


  Czekamy na Twoją opinię.
  Dodaj komentarz:

ksywka
treść

 
Więcej artykułów w tej kategorii

  RAPKON

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl