Home Poleć znajomemu dodaj do ulubionych

Koreańskie stypendia dla Polaków

Dla studentów stypendia na kurs języka koreańskiego w Korei Południowej, bezpłatny kurs językowy w Warszawie i atrakcyjne gadżety. Dla przedstawicieli akademickich biur karier warsztat poświęcony budowaniu współpracy międzynarodowej z udziałem ambasadora Korei Południowej. Już wkrótce pierwsze w Polsce Koreańskie Targi Edukacyjne, podczas których swoją ofertę zaprezentuje kilkanaście azjatyckich uczelni.

W pierwszy weekend listopada (6-7.11.2010 r.) w Warszawie odbędą się Koreańskie Targi Edukacyjne, podczas których będzie można wygrać wiele atrakcyjnych nagród m.in. laptop, kurs językowy w warszawskiej Szkole Języków Orientalnych GAKKO i, co najważniejsze, stypendia na miesięczne oraz półroczne kursy języka koreańskiego w Korei Południowej. To także okazja do uzyskania informacji o tym, jak wygląda system studiów w Azji Wschodniej, jak się na nie dostać, jakie są dostępne źródła finansowania i możliwości podjęcia bezpłatnych studiów oraz czy znajomość języka koreańskiego jest kryterium w procesie rekrutacji na wybrany kierunek.

 

Przez dwa dni polskich studentów do studiowania w Korei Południowej zachęcać będzie kilkanaście szkół wyższych z tego kraju, w tym: Hankuk University of Foreign Studies, Ulsan National Institute of Science and Technology, Dongseo University, Hanyang University, Korea University, Kyung Hee University, Sogang University, Soongsil University, University of Science and Technology, Yeungnam University i Yonsei University.

 

W ramach targów odbędzie się także warsztat dla przedstawicieli akademickich biur współpracy międzynarodowej oraz osób odpowiedzialnych za współpracę międzynarodową, a także przedstawicieli jednostek naukowych zainteresowanych współpracą z uczelniami koreańskimi  pt. „Korea – Poland: Institutional Partnership Building Workshop”.  – Udział w warsztacie zgłosiło już kilkanaście uczelni, w tym uniwersytety, politechniki i uczelnie niepubliczne – opowiada Gaja Kołodziej, która z ramienia koreańskich organizatorów reprezentuje targi w mediach.

 

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 8 listopada (BUW, g. 11.30-17.00). Dla osób spoza Warszawy organizatorzy przewidzieli nocleg w hotelu Novotel. Liczba miejsc ograniczona, rekrutacja trwa, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej www.studyinkorea.pl.

 

Organizatorem targów jest NIIED – National Institute for International Education. Patronem wydarzenia jest koreańskie Ministerstwo Edukacji, Nauki i Technologii.


Koreańskie Targi Edukacyjne
6-7 listopada 2010 r. (sobota-niedziela), godz. 12.00-16.00
Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Dobra 56/66

Warsztat dla przedstawicieli akademickich biur karier

8 listopada 2010 r. (poniedziałek), godz. 12.00-16.00
Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Dobra 56/66

 

Szczegółowe informacje na: www.studyinkorea.pl.


  Czekamy na Twoją opinię.
  Dodaj komentarz:

ksywka
treść

 
Więcej artykułów w tej kategorii

  RAPKON

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl