Home Poleć znajomemu dodaj do ulubionych

VI Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny "Kontestacje"

18 listopda rusza w Lublinie VI Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny "Kontestacje". Przegląd teatrów studenckich (i nie tylko) "Kontestacje" od 2005 roku organizowany jest przez studentów zrzeszonych przy Akademickim Centrum Kultury "Chatka Żaka. Festiwal potrawa do 21 listopada.

Myślą przewodnią festiwalu, jak sama nazwa wskazuje, jest szeroko pojęta "kontestacja" zastanej rzeczywistości wraz z wszystkimi jej przejawami. Scena staje się przestrzenią, w której młodzi ludzie mają szansę wypowiedzieć swoje zdanie na każdy nurtujący ich temat, przedstawić alternatywne sposoby wyrażania siebie poprzez sztukę."Kontestacje" to festiwal od początku do końca realizowany przez studentów.

Założeniem tegorocznej edycji jest stworzenie wydarzenia, będącego kompilacją różnych sztuk (nie tylko teatru), dlatego przedstawieniom teatralnym towarzyszyć będą również happeningi, koncerty (m.in. Audiostacja.Falenica, Wojciech Dunin-Kozicki i Zbyszek Kowalczyk), wystawy plastyczne, a także warsztaty (śpiewu, masek, ruchu performatywnego) oraz Projekt Czytelnia Dramatu i kino.

Bilety: spektakl – 5/10 zł; karnet jednodniowy – 10/20 zł; karnet na wszystkie wydarzenia – 30/40zł; warsztaty - bezpłatne (za okazaniem biletu na "Kontestacje")

Bilety dostępne w kasie i pokoju nr 2 ACK "Chatka Żaka" ul. Radziszewskiego 16 w godz. 10.00 - 15.00

Szczegóły: www.kontestacje.ack.lublin.pl

 

KONTESTACJE 2010 – PROGRAM

18 listopada, czwartek

14.00 – WARSZTATY: Czytelnia Dramatu / MS

16.00 – Artur Kocięcki (Teatr im. J. Osterwy, Lublin) – Przebudzenia / AS

17.15 – Przestrzeń Działań Teatralnych ACK: SCENA 21 (Lublin) – W imię ojca i syna / SW

18.30 – Przestrzeń Działań Teatralnych ACK: Tuż po (Lublin) – Pokaz pracy warsztatowej / SC

19.15 – Studio Teatralno-Muzyczne „Jazz-Club” (Kielce) – Mgła / SW

20.10 – Otwarcie Festiwalu / Foyer

20.30 – Przestrzeń Działań Teatralnych ACK: Tuż po (Lublin) – Pokaz pracy warsztatowej / SC

21.10 – Artur Kocięcki (Teatr im. J. Osterwy, Lublin) – Przebudzenia / SW

21.45 – Panel dyskusyjny / Klub festiwalowy Escape

22.45 – Koncert w ramach sceny Ad Hoc: Sound’s Good / Klub festiwalowy Escape

 

19 listopada, piątek

11.00-15.00 – WARSZTATY: Czytelnia Dramatu / MS

11.00-15.00 – WARSZTATY: Kinga Boruń - Taniec performatywny / SC

15.15 – Teatr Puk-Puk (Świdnik) – Nasza klasa / AS

16.00 – Izabela Śliwa (Lublin) – Mamałyga / AS

17.15 – Teatr Enigmatic (Lublin) – Niedźwiedź / SW

18.15 – Dominik Złotkowski (Poznań) – Betty Fat Girl (performance) / Hol na parterze

19.00 – Szymon Pietrasiewicz (Lublin) – W pizdu (efemeryda performatywna) / SC

19.30 – Paweł Ferdek – Szklana pułapka, Odyseja złomowa, Beautiful misunderstanding (filmy) / SW

21.30 – Panel dyskusyjny / Klub festiwalowy Escape

22.30 – Koncert: Metoda (Lublin) / Klub festiwalowy Escape

 

20 listopada, sobota

11.00-15.00 – WARSZTATY: Czytelnia Dramatu / MS

11.00-15.00 – WARSZTATY: Kinga Boruń - Taniec performatywny / SC

11.00-15.00 – WARSZTATY: Joanna Stanowska - Maski / Szklarnia

15.45 – Przestrzeń Działań Teatralnych ACK: Teatr Boczny (Lublin) – Obcy / AS

17.00 – Kinga Boruń / Katarzyna Mróz (Lublin) – Between sth and sth / SW

18.00 – Teatr Lustra Strona Druga (Sopot) – Misja: Wiosna / SC

18.40 – Teatr Lustra Strona Druga (Sopot) – Misja: Wiosna / SC

19.15 – Pracownia Intermedialna KUL Kulturoznawstwo (Lublin) – Il futurismo (performance) / Foyer

19.40 – Małgorzata Szyszka – Szamani Mazateccy (film) / SW

20.15 – Koncert: Audiostacja. Falenica (Warszawa) / Scena Ad Hoc

21.00 – Autorski projekt Kuby Kaprala i Agaty Elsner (Poznań) – Staruchy 2058 / Klub festiwalowy Escape

21.45 – Panel dyskusyjny / Klub festiwalowy Escape

22.45 – After Party / Klub festiwalowy Escape

 

21 listopada, niedziela

11.00-15.00 – WARSZTATY: Czytelnia Dramatu / MS

11.00-15.00 – WARSZTATY: Kinga Boruń - Taniec performatywny / SC

11.00-15.00 – WARSZTATY: Joanna Stanowska - Maski / Szklarnia

16.00 – Teatr Tańca Inoj (Warszawa) – Skórki pomarańczy / AS

17.00 – Teatr Figur (Kraków) – Zbrodnia i kara (bajka dla dzieci i dorosłych) / SW

18.00 – amber/vincent (Łódź / Sztokholm) – Rekiny i tostery / MS

19.00 – Przestrzeń Działań Teatralnych ACK: Czytelnia Dramatu / SC

19.40 – Teatr Kreatury (Gorzów Wielkopolski) – Ku Pa / SW

20.30 – Pokaz pracy uczestników warsztatów Kingi Boruń i Joanny Stanowskiej / SW

21.00 – Koncert: Zbyszek Kowalczyk i Wojciech Dunin-Kozicki (Lublin) / SW

21.45 – Panel dyskusyjny / Klub festiwalowy Escape

22.45 – Jam session / Klub festiwalowy Escape

LEGENDA:

AS – ArtStudio

MS – Mała Scena

SC – Sala Czarna

SW – Sala Widowiskowa

 

Ceny biletów:

Karnet na cały Festiwal - 40 zł (ulgowy: 30 zł)
Bilet na jeden dzień Festiwalu - 20 zł (ulgowy: 10 zł)
Bilet na jeden spektakl - 10 zł (ulgowy: 5 zł)

Bilety dostępne w kasie i pokoju nr 2 ACK "Chatka Żaka" ul. Radziszewskiego 16

W godz. 10.00 - 15.00


  Czekamy na Twoją opinię.
  Dodaj komentarz:

ksywka
treść

 
Więcej artykułów w tej kategorii

  RAPKON

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl