Home Poleć znajomemu dodaj do ulubionych

Obchody GIS Day na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu

Poznanie najnowszego oprogramowania GIS i zastosowań tego typu technologii oraz korzyści płynących z ich wykorzystania w życiu codziennym, nauce i działaniach administracyjno-społecznych oraz gospodarczych – to najważniejsze cele obchodów tegorocznego XII Międzynarodowego Dnia Systemów Informacji Geograficznej (GIS Day), które rozpoczną się w środę 17 listopada o godz. 10.00 w Auli Jana Pawła II w Centrum Dydaktyczno-Naukowym przy pl. Grunwaldzkim 24A.

Wystąpią przedstawiciele producentów oprogramowania, uczelni i jednostek badawczych, organizacji typu non-profit, a także firm komercyjnych wykorzystujących oprogramowanie GIS. W programie przewidziano warsztaty dotyczące:

  • skaningu laserowego,
  • technologii GPS,
  • fotogrametrii cyfrowej,
  • GIS

Obchody światowego GIS Day to okazja dla uczniów, studentów i wszystkich zainteresowanych osób, aby od producentów technologii i doświadczonych użytkowników dowiedzieć się wszystkiego na temat zastosowań aplikacji i technologii GIS. Tegoroczny Gis Day obchodzony jest we Wrocławiu pod patronatem rektora Uniwersytetu Przyrodniczego prof. Romana Kołacza, a głównym organizatorem jest Instytut Geodezji i Geoinformatyki na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji wraz ze Studenckim Kołem Naukowym Geoinformatyki.

Inicjatorem i patronem Dnia GIS jest National  Geographic Society oraz firma Environmental Systems Research Instiitute (ESRI). GIS Day obchodzony jest na całym świecie od 1987 roku. Jest to wydarzenie o skali globalnej, będące częścią Tygodnia Świadomości Geograficznej (Geography Awareness Week), trwającego od 15 do 19 listopada 2010 roku.


  Czekamy na Twoją opinię.
  Dodaj komentarz:

ksywka
treść

 
Więcej artykułów w tej kategorii

  RAPKON

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl