Home Poleć znajomemu dodaj do ulubionych

OFF CINEMA nadlatuje

Dziś, tj. 17 listopada o godz. 19.00 w Poznaniu rozpocznie się XIV Międzynarodowy Festiwal Filmowy OFF CINEMA. A podczas festiwalu: prawie 1200 minut projekcji konkursowych, koncerty, spotkania z jurorami, pokazy specjalne, wystawy...

Kolejne święto filmu dokumentalnego zainauguruje koncert muzyki filmowej wykonanej na żywo do filmu niemego. W tym roku Rafał Rozmus zaprezentuje muzykę do niemieckiego filmu z 1918 roku „Eskimoskie dziecko”, z jedną z najwybitniejszych aktorek początków kina Astą Nielsen w roli głównej.

Na tegoroczne OFF CINEMA wpłynęła rekordowa liczba filmów: swoje prace do konkursu zgłosiło ponad 200 twórców z całego świata: Polski, Szwajcarii, Niemiec, Holandii, Rosji, Iranu, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoch, Belgii, Hiszpanii, Portugalii, Kanady, Australii, Słowenii, Grecji, Słowacji, Serbii i Ukrainy.
O Grand Prix Festiwalu Złoty Zamek 2010 i kolejne regulaminowe nagrody będą rywalizować filmy zakwalifikowane do konkursu.

Festiwal zakończy 21 listopada pokaz wszystkich nagrodzonych filmów. Wstęp na wszystkie pokazy OFF CINEMA jest bezpłatny. Wejściówki na dany pokaz będzie można odbierać w Biurze Festiwalu przed Salą Kameralną (I piętro CK Zamek).

Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Off Cinema” organizowany jest przez Centrum Kultury „Zamek” od 1997 roku. W poprzednich latach festiwal prezentował szeroko rozumianą twórczość filmową z kręgu tzw. kina offowego. Jednak przemiany kulturowe i kierunek rozwoju kinematografii wymusił na organizatorach zmianę w konkursie. Od tego roku „Off Cinema” prezentować będzie tylko filmy dokumentalne zrealizowane przez młodych twórców – do 35 roku życia. Pozostając wiernym idei „offu” nadal będziemy prezentować także produkcje niezależne i niekomercyjne ograniczające się jednak do kategorii filmowego dokumentu. Mamy nadzieję, że „nowe” MFF „Off Cinema” stanie się ważną platformą prezentacji współczesnego krótkometrażowego filmu dokumentalnego młodych twórców z kraju i ze świata, a także miejscem szeroko pojętej edukacji filmowej popularyzującej klasyczne i obecne dokonania z obszaru sztuki filmowego dokumentu.
W poprzednich latach do pracy w jury zaproszenie przyjęli m.in. Wojciech Marczewski, Janusz Majewski, Krzysztof Krauze, Henryk Kluba, Maciej Dejczer, Bogdan Dziworski, Andrzej Kołodyński, Tadeusz Sobolewski, Andrzej Chyra, Jan Machulski, Saša Gedeon, Feliks Falk, Magdalena Piekorz, czy Sławomir Fabicki.


www.offcinema.pl


  Czekamy na Twoją opinię.
  Dodaj komentarz:

ksywka
treść

 
Więcej artykułów w tej kategorii

  RAPKON

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl