Home Poleć znajomemu dodaj do ulubionych

Gotan Project ponownie w Polsce!

Po wyprzedanych koncertach w czerwcu  GOTAN PROJECT ponownie w Polsce! Nowy program Tango 3.0 - fuzja argentyńskiego tanga, dubu i jazzu doprawiona szczyptą elektroniki.


Tego zespołu polskiej publiczności nie trzeba przedstawiać! Gotan Project to zjawisko, niezwykła fuzja argentyńskiego tanga, dubu i nowych brzmień, która debiutanckim albumem Revancha Del Tango podbiła i rozpaliła do czerwoność serca słuchaczy na całym świecie. Muzyka Gotan Project to ponadczasowy pomost pomiędzy różnymi tradycjami muzycznymi, kulturowymi i pokoleniowymi. Nostalgiczne dźwięki akordeonu, fortepianu czy skrzypiec idealnie współbrzmią z dubowymi czy house'owymi bitami, których naturalną bazą jest argentyńskie tango. I chociaż łączenie sterylnych przestrzeni muzyki elektronicznej z duchem ciasnych argentyńskich kafejek jest zadaniem karkołomnym, Gotan Project radzi sobie z tym doskonale!

 

Zespół powstałą w 1999 r. w Paryżu za sprawą gitarzysta tango - Eduardo Makaroff oraz producenta i klawiszowca Philippe Cohen Solal autora m.in. ścieżki dźwiękowej „Europa” Larsa von Triera. Dołączył do nich szwajcar Christoph H. Müller. Zadebiutowali w 2001 roku płytą La Revancha del Tango, dzięki której stali się od razu jednym z najgorętszych zespołów roku. Oprócz własnych kompozycji na płycie znalazły się zaaranżowane w nowatorski sposób utwory mistrzów tanga. Drugi album grupy Lunatico, wydany w 2006 roku, przyniósł jeden z najsłynniejszych utwór grupy Diferente.

 

W kwietniu 2010 roku, ukazał się ich trzeci, doskonale przyjęty album Tango 3.0. W ramach światowego tournee tego albumu zespół odwiedził Polskę, prezentując nowy, niezwykły spektakl. Koncerty cieszyły się ogromną popularności i zostały wyprzedane! Tym razem Gotan Project odwiedzi Wrocław w ramach zimowej edycji Ethno Jazz Festival 2011.

 

http://www.gotanproject.net/


Dyskografia:

2001 Le Revancha Del Tango

2004 Inspiraction. Espiraction

2005 Le Revancha Del Tango LIVE

2006 Lunatico

2008 Gotan Project Live

2010 Tango 3.0

 

24.02.11 godz.19.00

Hala Orbita, ul. Wejherowska 34

Ethno Jazz Festival prezentuje:

GOTAN PROJECT

bilety: 250/200/150/120/90zł

 

Bilety dostępne w Bileterach Empik, Sklepach sieci Media Markt i Saturn, oraz wszystkich punktach sieci Ticketpro i Eventim

rezerwacje: bilety@o2.pl


  Czekamy na Twoją opinię.
  Dodaj komentarz:

ksywka
treść

 
Więcej artykułów w tej kategorii

  RAPKON

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl