Home Poleć znajomemu dodaj do ulubionych

Rock opera "Krzyżacy"

Premiera pierwszej od lat polskiej rock opery odbędzie się w Warszawie.

"Krzyżacy" - rock opera, na podstawie klasycznej powieści Henryka Sienkiewicza, będzie miała swoją premierę 30 grudnia 2010. W pierwszej od wielu lat polskiej rock operze występować będą polscy aktorzy i wokaliści.

Widowisko muzyczne z okazji obchodów 600-lecia Bitwy pod Grunwaldem utrzymane będzie w mrocznej, czarno-białej rockowej stylistyce. Akcja spektaklu toczy się na przełomie XIV i XV wieku. Główne wątki fabuły to wątek romansowy - miłość Danusi Jurandówny i Zbyszka z Bogdańca oraz zakochanej w Zbyszku Jagienki Zychówny, wątek polityczno-historyczny – konflikt polsko-krzyżacki i wielka wojna w 1410 roku z Krzyżakami, a także historia tragicznych losów Juranda ze Spychowa. Współczesne kostiumy, nowoczesna choreografia i stylizowane materiały wizualne dopełni grający na żywo zespół rockowy. Spektakl odwoływać się będzie swoją konwencją do klasyki światowej rock-opery - "Jesus Christ Superstar" czy "We will rock you".

Wśród wykonawców znajdą się m.in. Paweł Kukiz z zespołu Piersi (Konrad von Jungingen), Maciej Balcar z zespołu Dżem (Jurand ze Spychowa), Artur Gadowski z zespołu IRA (krół Jagiełło) oraz Maciej Silski (Zbyszko z Bogdańca). Muzykę do widowiska napisał Hadrian Filip Tabęcki, teksty piosenek Jacek Korczakowski. Choreografię przygotowała Agnieszka Glińska wraz Art Color Ballet, kostiumy - Tomasz Partyka. Całość wyreżyserował Marcin Kołaczkowski, który jest także autorem scenariusza.

Premiera rock opery "Krzyżacy" odbędzie się 30 grudnia 2010 w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Więcej o widowisku na stronie www.krzyzacy.org.


  Czekamy na Twoją opinię.
  Dodaj komentarz:

ksywka
treść

 
Więcej artykułów w tej kategorii

  RAPKON

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl