Home Poleć znajomemu dodaj do ulubionych

Era Nowe Horyzonty Tournee 2011

Wystartowalo Era Nowe Horyzonty Tournée - tygodniowy przegląd filmów 10. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Era Nowe Horyzonty. Do marca ENH Tournée odwiedzi 10 miast w Polsce, następnie pokazywane w przeglądzie filmy zostaną wprowadzone do kin, a w czerwcu zostaną wydane na DVD w formie kolekcji.

Do kin w całej Polsce trafią filmy, które zdaniem jurorów, nowohoryzontowej publiczności oraz festiwalowych selekcjonerów stały się wydarzeniami Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Era Nowe Horyzonty 2010, zostały nagrodzone, były szeroko komentowane lub cieszyły się wyjątkową popularnością. Wśród tytułów znalazły się nagrodzone na festiwalu: "Zwyczajna historia" ("Mundane History", Tajlandia) w reżyserii Anochy Suwichakornponga - zdobywca Grand Prix dla najlepszego filmu w konkursie głównym; "Le quattro volte" (Włochy, Niemcy, Szwajcaria) w reżyserii Michelangela Frammartina - film nagrodzony przez festiwalową publiczność oraz doceniony przez International Film Guide, "I tak nie zależy nam na muzyce" ("We Don't Care about Music Anyway", Francja) w reżyserii Cédric’a Dupire'a i Gasparda Kuentza - zdobywca nagrody za najlepszy film w konkursie Filmy o Sztuce oraz rosyjski obraz "Mama" w reżyserii Nikolay’a i Yeleny Renard, który otrzymał na festiwalu nagrodę krytyków FIPRESCI.

Do kin trafią także trzy tytuły wybrane z programu przez festiwalowych selekcjonerów: "Hadewijch" (Francja, reż. Bruno Dumont); "Wkraczając w pustkę" ("Enter the Void", Francja, Niemcy, Włochy, reż. Gaspar Noé) i "Łagodny potwór - projekt Frankenstein" ("Tender Son - The Frankenstein Project", Węgry, Niemcy, Austria, reż. Kornél Mundruczó).

Program Era Nowe Horyzonty Tournée 2011:

1-6 stycznia, Warszawa, Kino Muranów;
7-13 stycznia, Kraków Kino pod Baranami;
14-20 stycznia, Poznań, Kino Muza;
21-27 stycznia, Wrocław, Kino Warszawa (sala NOT);
28 stycznia - 3 lutego, Katowice, Kino Światowid;
4-10 lutego, Toruń, Centrum Sztuki Współczesnej;
11-17 lutego, Białystok, Kino Forum;
18-24 lutego, Lublin, Kino Bajka;
25 lutego - 3 marca, Gdańsk, Kino Żak;
4-10 marca, Szczecin, Kino Pionier.

Więcej informacji na stronie www.enh.pl

 
  Czekamy na Twoją opinię.
  Dodaj komentarz:

ksywka
treść

 
Więcej artykułów w tej kategorii

  RAPKON

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl