Home Poleć znajomemu dodaj do ulubionych

Ciemna Strona Wrocławia

Do 14 lutego trwa nabór prac do konkursu "Ciemna Strona Wrocławia", którego inicjatorami są uczestnicy "Forum Młodych Liderów", organizowanego przez Instytut Edukacji Społecznej.

Pomysłodawcami konkursu są ludzie młodzi i do nich także jest on skierowany – uczestnicy powinni mieścić się w przedziale wiekowym 14-25 lat. Udział w konkursie jest bezpłatny, a każdy z autorów może przesłać do pięciu fotografii.

Celem konkursu "Ciemna Strona Wrocławia" jest zmobilizowanie młodych ludzi do spojrzenia na Wrocław z własnej, alternatywnej perspektywy. Organizatorzy, znużeni kolejnymi monotonnymi fotografiami ikon miasta, zachęcają, by przyjrzeć się również zapomnianym zakątkom Wrocławia, zaułkom, których nie widać zbyt często w mediach, a które tętnią swoim własnym życiem. Jednak interpretacja tematu "Ciemna Strona Wrocławia" należy do samych uczestników, organizatorzy nie narzucają sztywnych ram – jedynym ograniczeniem jest wrażliwość i wyobraźnia fotografujących. Mile widziane będą zarówno fotografie dokumentalne, zaangażowane społecznie reportaże, czy też artystyczne impresje na temat miasta. Najważniejszy jest dobry pomysł i oryginalne spojrzenie.

Prace konkursowe można przesyłać do 14 lutego 2011 r. na adres Dolnośląskiego Centrum Fotografii "Domek Romański" (pl. bpa Nankiera 8, 50-140 Wrocław).

Jury w składzie: przewodniczący Jan Bortkiewicz (DCF "Domek Romański", ZPAF), Waldemar Zieliński (ZPAF), Daria Ilow (ZPAF), Jacek Braun (ZPAF) i Krzysztof Szymoniak (UM Wrocław) wyłoni laureatów konkursu i przyzna nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz wyróżnienia.

Najlepsze fotografie będzie można zobaczyć na wystawie pokonkursowej w Dolnośląskim Centrum Fotografii w dniach 3–26 marca 2011 r. Dzięki ekspozycji "Ciemna Strona Wrocławia" będzie mogła "wyjść na światło dzienne", a osobiste spojrzenie na miasto uwiecznione na fotografiach, dostępne będzie dla szerokiej publiczności.

Wszelkie szczegóły dotyczące konkursu oraz regulamin dostępne są na stronie http://www.forum-mlodych-liderow.info/.


  Czekamy na Twoją opinię.
  Dodaj komentarz:

ksywka
treść

 
Więcej artykułów w tej kategorii

  RAPKON

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl