Home Poleć znajomemu dodaj do ulubionych

Muzeum Erotyki

W galerii handlowej budynku przy Grzybowskiej 3 otwarte zostało Muzeum Erotyki. Jest przedsięwzięciem prywatnym, ma być czynne codziennie od 11 do 22, dostępne tylko dla pełnoletnich i poświęcone sztuce oraz obyczajowości. 

Muzeum Erotyki w Warszawie jest jedynym tego typu Muzeum w Polsce i jednym z nielicznych w Europie, gdzie można obejrzeć przedmioty, jakie inne muzea wstydliwie skrywają przed zwiedzającymi.

Motywy erotyczne odgrywały zawsze znaczącą rolę w sztuce i cywilizacji wielu narodów, jednakże w zależności od okresów ich powstawania były silnie eksponowane lub też skrzętnie ukrywane w zaciszach domów i pałaców.

Ponad 2000 eksponatów zebranych przez Muzeum Erotyki w Warszawie pozwala poznać erotyczne fascynacje twórców ze wszystkich kontynentów, a jednocześnie docenić pomysłowość i kunszt artystów.

Zbiory Muzeum obejmują erotyczną ceramikę peruwiańską, miniatury perskie, wotywne obrazy tybetańskie, indyjskie płaskorzeźby, porcelanę chińską, afrykańską sztukę ludową, japońskie obrazy shunga, tajskie penisy wotywne i wiele innych niezwykle ciekawych eksponatów.


~Michał
 
2011-03-19 23:05:37

Polecam również zapoznanie się z projektem Muzeum Erotyzmu w Krakowie tworzymy.muzeumerotyzmu.pl oraz artykułami na temat innych seks-muzeów w Europie: on.fb.me/fJrwJw


str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1

  Dodaj komentarz:

ksywka
treść

 
Więcej artykułów w tej kategorii

  RAPKON

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl