Home Poleć znajomemu dodaj do ulubionych

Express Poznań- Budapeszt - KONKURS!!!

W ramach organizowanych przez Miasto Poznań obchodów Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, Teatr Polski w Poznaniu prezentuje projekt „Express Poznań-Budapeszt” wpisujący się w cykl Nowe stulecie-nowe dramaty . Będzie to znakomita okazja, aby zapoznać się z nieznanymi dotychczas w Polsce dziełami współczesnej dramaturgii węgierskiej.

17 marca o godz. 18.00 na Dużej scenie teatru zostaną zaprezentowane dwa dramaty:

„Ogrodnictwo pana Jana” Ákos Németh
tłumaczenie: Jolanta Jarmołowicz
opieka reżyserska: Paweł Szkotak
obsada: Katarzyna Dałek, Teresa Kwiatkowska, Oriana Soika, Ewa Szumska, Wojciech Kalwat, Zbigniew Waleryś

„Klucz” András Forgách
tłumaczenie: Jolanta Jarmołowicz
opieka reżyserska: Zbigniew Brzoza
obsada: Małgorzata Osiej-Gadzina, Małgorzata Peczyńska, Anna Sandowicz, Łukasz Chrzuszcz, Michał Kaleta, Piotr Kaźmierczak, Jakub Papuga, Paweł Siwiak, Sylwester Woroniecki

Prezentacja będzie połączona ze spotkaniem z autorami sztuk (będzie to pierwsza wizyta tych wybitnych twórców w naszym kraju) i tłumaczką, a także dyskusją na temat współczesnej dramaturgii węgierskiej i polskiej oraz wzajemnej recepcji twórczości teatralnej w obu krajach.

Spotkanie jest realizowane przy współpracy pracowników i studentów Filologii Węgierskiej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

 

KONKURS! Mamy dla Was 5 pojedynczych wejściówek na Express Poznań- Budpaeszt (17.03.11r.). Aby otrzymać bilet, należy do 14.03.11 r.  przysłać maila z hasłem Express na skrzynkę: kontakt@gazetastudenta.pl. Listę zwycięzców ogłosimy 15.03.11 r.  Czekamy na Twoją opinię.
  Dodaj komentarz:

ksywka
treść

 
Więcej artykułów w tej kategorii

  RAPKON

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl