Home Poleć znajomemu dodaj do ulubionych

Najbardziej innowacyjna i kreatywna uczelnia w Polsce - wyniki

2 czerwca br. podczas uroczystej gali finałowej, wybrano najbardziej innowacyjne i kreatywne uczelnie w Polsce. To już druga edycja konkursu, który spotkał się z dużym zainteresowaniem środowiska akademickiego, na co wskazuje udział wielu prężnych uczelni publicznych oraz niepublicznych.

Inicjatorem konkursu na „Najbardziej innowacyjną i kreatywną uczelnię w Polsce” jest Akademickie Centrum Informacyjne z Poznania. Jak twierdzi Krzysztof Kędzierski, Dyrektor ACI: „Konkurs pozwolił nam przyjrzeć się bliżej zjawisku wykorzystywania nowoczesnych technologii w dydaktyce, realizowanym przez uczelnie projektom, a także otworzył pole do dyskusji na temat potrzeb i możliwości funkcjonowania uczelni na polu innowacyjności.”

Laureatami w kategorii uczelnie publiczne zostały:

1. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
2. Politechnika Gdańska
3. Uniwersytet w Białymstoku

Wśród kategorii uczelnie niepubliczne:

1. Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
2. Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu
3. Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki

Członkowie Kapituły Konkursowej postanowili również przyznać wyróżnienia dla tych uczelni, które (poza gronem laureatów) zdobyły najwyższą liczbę punktów w następujących kategoriach:

  • technologie ułatwiające studiowanie i dostęp do wiedzy - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu oraz Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
  • nowoczesne technologie w dydaktyce - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu
  • tworzenie perspektyw zawodowych - Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji z Lublina

 

Szczegółowe informacje dotyczące metodologii konkursowej oraz materiały graficzne dostępne są na stronie - http://www.aci.pl/wiarygodnaszkola.php


~darek
 
2011-10-22 17:09:36

Ja uważam swoją uczelnię za super kreatywną! Studiuję turystykę na Almamer. Przede wszystkim super cieszę się z tego, że zapewniają mi praktyki za granicą. Jest to możliwość zdobycia nowych umiejętności, poznania nowych ludzi, nowych kultur i wdrożenia się do tego co chciałbym robić w przyszłości. Do tego studia nie są bardzo drogie, a część w ogóle rekompensuje mi to, że mam stypendium. Powiedziałbym, że elegancko ;)


str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1

  Dodaj komentarz:

ksywka
treść

 
Więcej artykułów w tej kategorii

  RAPKON

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl