Home Poleć znajomemu dodaj do ulubionych

Studenckie Noble rozdane

Paweł Matusik został wybrany najlepszym studentem i otrzymał czek na 10 000 zł podczas gali ogólnopolskiej konkursu "Studencki Nobel 2011".

Paweł Matusik z Uniwersytetu Jagiellońskiego jest laureatem konkursu "Studencki Nobel 2011". Wraz z tytułem najlepszego polskiego studenta otrzymał 10 tys. złotych. Nagrody przyznawane przez Niezależne Zrzeszenie Studentów wręczono w poniedziałek w Sejmie RP.

Zdobywca Studenckiego Nobla 2011 Paweł Matusik jest studentem VI roku Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. "Moją pasją są choroby wewnętrzne, kardiologia, biologia molekularna. Działalność naukową rozpocząłem cztery lata temu" - powiedział dziennikarzom laureat.

Matusik uczestniczył m.in. w zagranicznych stażach naukowych w Wielkiej Brytanii. Pracuje już w międzynarodowym projekcie badawczym pod opieką prof. Tomasza Guzika. Jest laureatem nagrody Polskiej Akademii Nauk czy Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Od października - już po studiach - rozpoczyna staż kliniczny.

Drugie miejsce w konkursie zajął Krzysztof Wojewodzic z Uniwersytetu Wrocławskiego. Na trzecim znalazła się studentka Uniwersytetu Zielonogórskiego Anna Reder.

Konkurs Studencki Nobel, organizowany od 2009 roku przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, ma promować i nagradzać najzdolniejszych studentów z całej Polski. Uczestnicy muszą wykazać się nie tylko wysoką średnią, ale także wieloma innymi osiągnięciami, przede wszystkim aktywnością naukową i społeczną. W tym roku do konkursu zgłosiło się 790 studentów ze 116 uczelni w kraju.


  Czekamy na Twoją opinię.
  Dodaj komentarz:

ksywka
treść

 
Więcej artykułów w tej kategorii

  RAPKON

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl