Home Poleć znajomemu dodaj do ulubionych

TORUŃ BLUES MEETING

18-19 listopada 2011 będzie świętem dla fanów bluesa. Po raz 22. odbędzie się jeden z najstarszych festiwali bluesowych w Polsce - TORUN BLUES MEETING!

Festiwal nawiązuje do tradycji bluesowych Torunia, z którym związani byli m.in. Ryszard "Skiba" Skibiński, założyciel legendarnej Kasy Chorych i Jan "Junou" Janowski, współtwórca pierwszego polskiego zespołu bluesowego Irjan. Toruń jest również ważnym miejscem dla takich zespołów jak Nocna Zmiana Bluesa i Tortilla - jeden z najaktywniejszych zespołów bluesowych od lat w Polsce.

Festiwal tradycyjnie odbędzie się w toruńskim klubie "Od Nowa". Na scenie pojawią się wykonawcy grający bluesa elektrycznego i akustycznego, boogie, jump, west coast, blues-rocka, country bluesa i oczywiście bluesa chicagowskiego. 

Swój udział zapowiedzieli najlepsi polscy artyści bluesowi z Tadeuszem Nalepą, Ireneuszem Dudkiem, Mirą Kubasińska i Easy Rider na czele! Ponadto na festiwalu wystąpią artyści z USA, Wlk. Brytanii, Francji, Holandii, Austrii, Niemiec, Szwecji, Finlandii, Włoch, Węgier, Czech, Słowacji, Litwy, Białorusi a nawet Australii i Brazylii.

Rok temu wystąpił JOHNNY WINTER (USA) - legenda amerykańskiego bluesa i jeden z największych gitarzystów wszechczasów!

W 2011 roku gwiazdą festiwalu będzie czarnoskóry MUD MORGANFIELD, czyli Muddy Waters jr – syn nieżyjącego już Muddy Watersa – jednego z najważniejszych artystów w dziejach bluesa!

Ponadto wystąpią: Bill Neal z Australii, Dżem, Kasa Chorych, Tortilla oraz wykonawcy z innych krajów Europy i Świata.

W programie festiwalu jest tradycyjne jam sessions na małej scenie klubu.

Szczegóły znajdą Państwo na: www.blues.umk.pl

 

Źródło: Newsweek.pl

 


  Czekamy na Twoją opinię.
  Dodaj komentarz:

ksywka
treść

 
Więcej artykułów w tej kategorii

  RAPKON

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl