Home Poleć znajomemu dodaj do ulubionych

Bonobo i Jaga Jazzist w Katowicach

 

BonoboDziś pierwszy dzień Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Katowice po raz kolejny zamieniają się w prawdziwą Mekkę dla wszystkich miłośników niebanalnej muzyki i tanecznych rytmów. Ta muzyczna uczta potrwa aż do niedzieli, tj. 29 sierpnia.

 

Festiwal Tauron Nowa Muzyka, który w tym roku odbędzie się już po raz piąty, przekształcił się w tym czasie z imprezy organizowanej przez grupę prawdziwych pasjonatów, w jedno z najważniejszych wydarzeń na muzycznej, wakacyjnej mapie Polski, a głosy internautów, które zapewniły mu czołowe miejsca w licznych podsumowaniach na najciekawsze wydarzenia w Polsce dobitnie wskazują, że istniało ogromne zapotrzebowanie na Festiwal podczas którego na równych prawach pojawiają się największe gwiazdy nowych brzmień i najciekawsi debiutanci, często stojący dopiero u progu międzynarodowej kariery.

 

Na tegoroczna odsłonie Festiwalu nie zabraknie prawdziwych niespodzianek. Pierwszą z nich jest bez wątpienia występ osławionych skandynawskich jazzmanów, grupy Jaga Jazzist, która w ciągu ostatniej dekady dzięki czterem albumom i licznym koncertom, przyjmowanym z niezmiernym entuzjazmem na całym świecie, zdołała się wywindować na pozycję równa takim tuzom nu-jazzu, jak Nostalgia 77 czy Yesterday’s New Quintet. Uznawani za jeden z najlepszych zespołów koncertowych na świecie, przyjadą do Polski zaprezentować materiał z najnowszego, tegorocznego albumu – One-Arm Bandit, którym wyraźnie zaznaczyli powrót do elektro-jazzowych korzeni.

 

Kolejna wielką gwiazdą 5 edycji Festiwalu będzie wyczekiwany przez dziesiątki fanów w Polsce Nosaj Thing, którego niepokojąca muzyka, stanowiąca wypadkową hip-hopowych rytmów, dubstepowych basów i parkietowych wymiataczy podbiła podsumowania najważniejszych albumów opublikowanych w 2009 r., zachwycając słuchaczy niespotykaną finezją i umiejętnością budowania gęstego, zaskakującego klimatu. Jego występ, w połączeniu z olśniewającym wizualnym show, w pełni zsynchronizowanym z muzyką, to bez wątpienia najprawdziwsza gratka dla wszystkich miłośników współczesnych elektronicznych brzmień.

 

Festiwal, to nie tylko wspaniała muzyka,a le cały szereg imprez towarzyszących: warsztaty fotograficzne, pokazy filmowe i wypady turystyczne, organizowane pod hasłem Alternatiff Turistik stały się integralną częścią festiwalu, a sądząc po ubiegłorocznych reakcjach publiczność, dla sporej grupy gości okazały się równie ważne i interesujące, co koncerty zaproszonych gwiazd.

 

Więcej informacji na:

www.festiwalnowamuzyka.pl
  Czekamy na Twoją opinię.
  Dodaj komentarz:

ksywka
treść

 
Więcej artykułów w tej kategorii

  RAPKON

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl