Home Poleć znajomemu dodaj do ulubionych

Absolwentka turystyki promuje Polskę z żaglowca

Zaczęli od Rostocku, później był Amsterdam, Antwerpia, po drodze nieplanowany brytyjski Brixham i francuski Brest. A to tylko część spośród 23 miast w całej Europie, jakie odwiedzą uczestnicy rejsu „Promujmy Polskę Razem”, na pokładzie słynnego Fryderyka Chopina. Wrocławskich studentów reprezentuje m.in. Beata Korwin Małaczyńska absolwentka Turystyki i rekreacji z Wyższej Szkoły Handlowej.

Załogę tego niezwykłego rejsu tworzą żacy z całego kraju, wybrani w konkursie Polskiej Or-ganizacji Turystycznej pt: „Promujmy Polskę Razem”. Moim marzeniem było zostać, choćby na krótki czas, ambasadorem rodzimej kultury i przyjaźni, dlatego wzięłam udział w kwalifikacjach do załogi – mówi Beata Korwin Małaczyńska, absolwentka kierunku Turystyka i rekreacja w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu. Pomyślnie przeszła dwa etapy, stając się tym samym członkiem 15 – osobowej załogi. W ramach akcji Polskiej Organizacji Turystycznej zorganizowane zostały 3 rejsy. Każdy odbywa się na słynnym szkoleniowym żaglowcu „Fryderyk Chopin” i trwa kilka tygodni. W tym czasie załoga cumuje do portów aż 8 państw, promując walory turystyczne Polski wśród mieszkańców Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Danii czy Szwecji. Wpłynięcie jednostki do portu było pretekstem do licznych imprez na nabrzeżach, podczas których reklamowaliśmy nasz kraj – wyjaśnia uczestniczka rejsu.

Polski balet na rejach

Nasze „akcje” w europejskich portach wyglądają różnie – wyjaśnia Beata Korwin Mała-czyńska - Po zacumowaniu "Fryderyka Chopina” do jednego z nabrzeży rozstawiliśmy na przykład specjalne kubiki odtwarzające muzykę Chopina. Wieczorami w portach odbywały się też pokazy narodowego tańca – poloneza oraz wykonany na maszcie i olinowaniu żaglowca poetyckie tańce na szarfach z choreografią opracowaną specjalnie do muzyki Chopina – dodaje. Dużym zainteresowaniem mieszkańców odwiedzanych przez załogę portów cieszyły się również wykłady o Polsce, nauka kroków POLONEZA, malowanie fortepianów, balet na rejach, czy pokazy sztucznych ogni. 
Tegoroczna absolwenta Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu i zarazem uczestniczka rejsu przyznaje, że podróż ta, to nie tylko akcje promujące Polskę. Poza portami, kiedy jesteśmy na pełnym morzu pracujemy jak zwykła załoga – zdradza Beata Korwin Małaczyńska - do naszym obowiązków należy utrzymanie porządku pod pokładem, sterowanie, obserwowanie zachowań innych przepływających koło nas statków czy stawianie żagli - dodaje.


  Czekamy na Twoją opinię.
  Dodaj komentarz:

ksywka
treść

 
Więcej artykułów w tej kategorii

  RAPKON

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl