Home Poleć znajomemu dodaj do ulubionych

Kino w sieci?

Trwają rozmowy amerykańskiego koncernu Google z hollywoodzkimi studiami filmowymi na temat uruchomienia w swoim serwisie YouTube internetowego kina - podaje "Financial Times”.

Koncern kupił serwis YouTube pięć lat temu za 1,65 miliarda dolarów, ale serwis póki co jeszcze na siebie nie zarabia. Wprowadzenie VoD (video on demand) mogłoby tę chwilę przyspieszyć.

Użytkownik najpierw musiałby zapłacić ustaloną kwotę - prawdopodobnie 5 dolarów za film - a potem dostawałby prawo do obejrzenia pliku w sieci.

Filmy miałyby być dostępne równolegle z premierami na DVD, a także w serwisie iTunes Apple'a. Usługa miałaby ruszyć jeszcze w tym roku, najpierw w USA, potem na całym świecie. Google chce w ten sposób walczyć o rynek internetowej dystrybucji multimediów z koncernem Apple, który ma zamiar uruchomić własną platformę filmową - Apple TV.

Jak podaje gazeta, negocjacje ze studiami filmowymi trwają już od miesięcy. Według analityków studia w Hollywood już zacierają ręce. Od dawna szukają one sposobów na to, by zrekompensować sobie ostry spadek sprzedaży płyt DVD.

źródło: Dziennik Wschodni


  Czekamy na Twoją opinię.
  Dodaj komentarz:

ksywka
treść

 
Więcej artykułów w tej kategorii

  RAPKON

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl