Home Poleć znajomemu dodaj do ulubionych

Gap year - roczna przerwa

Gap year to ciekawa i doskonała alternatywa dla osób, które cały czas poszukują pomysłu na siebie. Wywodzi się z krajów anglosaskich, w których powstała nawet gałąź przemysłu turystycznego oferującego przewodniki dla gap year.


Gap year, czyli roczna przerwa, to oderwanie się od codzienności. Oznacza wyjazd na pewien okres, trwający niekoniecznie rok, w różne zakątki świata, sprzyjający zdobywaniu nowych umiejętności
i gromadzeniu cennych doświadczeń. To chwila szaleństwa przed wkroczeniem w dorosłość - przerwa pomiędzy pewnymi etapami w życiu, w których coś się kończy, a coś zaczyna, pomagająca nabrać człowiekowi nowej energii, zapału i świeżości do działania.


Najczęściej gapowiczami są absolwenci wyższych uczelni, którzy chcą zebrać siły przed podjęciem pracy. O możliwości tej pamiętają także maturzyści, potrzebujący czasu na zastanowienie się nad sobą i swoją przyszłością, bowiem gap year to bardzo często odskocznia, pozwalająca na spojrzenie na siebie z pewnym dystansem.


Ideą rocznej przerwy jest zrobienie czegoś, na co nigdy nie miało się czasu i którego może zabraknąć w najbliższej przyszłości. Przybiera najczęściej formę podróży dookoła świata, wolontariatu, stażu lub praktyk za granicą. Jest doskonałą formą na zdobycie nie tylko cennych wrażeń i nowego doświadczenia, ale i sposobem na naukę języka obcego. Aby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu tego tematu, warto jest odwiedzić pierwszy polski serwis o gapowaniu - www.gapyear.pl


~GJjGLFGX
 
2013-07-29 17:06:33

Great intgihs! That's the answer we've been looking for.

~U0kqJvn2W
 
2013-07-29 16:34:57

Always renrsehifg to hear a rational answer.

~ILcgB0ZoI
 
2013-07-26 19:32:15

God, I feel like I shulod be takin notes! Great work

~Meba
 
2013-01-20 22:34:10

Ja żadnych przerw nie polecam. Zrobiłam sobie "roczną" i z tej rocznej zrobiła się nagle przerwa pięcioletnia. Chciałam po maturze się jeszcze wyszaleć bo na studia się nie dostałam, ale zaczęłam pracować i studia poszły w kąt. Chcę to zmienić od września. Skończyłam już aranżację wnętrz w Progresie i chcę iść jeszcze na studia na architekturę. Zobaczymy jak to będzie, ale plany są.

~Ilona
 
2012-01-03 22:26:29

Myslałam o czymś takim. Po maturze nie poszłam na studia bo po prostu nie miałam pewności na co chcę iść. Interesuję się rachunkowością, matematyką, ale oprócz tego podróżami, przyrodą. Żeby nie tracić czasu póki co jestem w progresie na rachunkowości. W tym roku kończę, ale nie wiem czy pójdę już na studia. Taki wyjazd to byłaby fajna sprawa.


str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1

  Dodaj komentarz:

ksywka
treść

 

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl